M&P logo

X-rite

Spojenie firiem X-rite, GretagMacbeth a Pantone.

x-rite

Žijeme v dobe globalizácie a nie sa preto ani čudovať, že sa firmy zlučujú do veľkých a silnejších monopolov. Deje sa to aj s firmami, ktoré od začiatku svojho pôsobenia boli lídrami na trhu s meracími prístrojmi a samozrejme aj dlhoročnými rivalmi.

Od 5. júla 2006 je GretagMacbeth oficiálne spojený so spoločnosťou X-Rite. Dve najväčšie firmy v oblasti meracích prístrojov sa spojili aby boli ešte väčšie a ešte silnejšie. Tak vznikla nová akciová spoločnosť s názvom X-Rite. Týmto sa stáva nielen najsilnejšou značkou na trhu, ale nositeľom najkvalitnejších a najpresnejších meracích prístrojov.

Švajčiarska firma GretagMacbeth sa za takmer 100 rokov svojej existencie stala pojmom na trhu a značka GretagMacbeth sa stala synonymom príslovečnej švajčiarskej presnosti a kvality, spoľahlivého merania farieb so zaručujúcou presnosťou merania, rýchlosťou a flexibilitou. Firma X-Rite je je na trhu takisto dlhú dobu a jej meracie prístroje nájdete skoro v každej tlačiarni. Spojením týchto dvoch firiem sa ich sila ešte umocnila. O rok neskôr sa udialo ešte jedno spojenie. Firma X-rite prijala do svojho portfólia ďalšieho silného partnera – firmu PANTONE, ktorá je známe svojimi štandardami vo oblasti priamych farieb.

AGFA ESKO X-Rite Epson Apple OKI Adobe Efi
šipka hore